Vitajte v Contesse, mieste, kde sa stretáva kuchyňa z celého sveta a vôňa čerstvo praženej kávy. Nechajte sa uniesť priestorom, ktorý dýcha históriou a objavte jedinečnú symbiózu chutí, vôní a histórie, ktorá čaká na vás.

Každá budova v historickom centre Košíc má svoju minulosť. Jednou z nich je aj jeden z najstarších domov – Hlavná 49, ktorý odkazuje na slávne dejiny nášho mesta.

Meštiansky dom, ako nehnuteľná národná kultúrna pamiatka, bol postavený v stredoveku a pochádza zo 14. storočia. V 17. storočí prebehla prvá rekonštrukcia, a to v barokovo-klasicistickom štýle. V dome sa zachovalo viacero kamenných vstupných portálov, kamenných okienok a prieduchov. 

Fasáda aktuálne prezentuje barokovo-klasicistickú prestavbu, no jej dominantným prvkom bol v minulosti renesančný arkier.

Dom do roku 1945 vlastnila rodina Spielmannovcov. Karol Spielmann, vtedajší veľmi známy podnikateľ, patril k popredným zakladateľom prepravnej spoločnosti ľudí, tovaru a poštových zásielok (dostavníkmi) na ceste Budapešť – Košice – Prešov. Koncom 40.tych rokov sa do priestoru nasťahovala cestovná kancelária ČEDOK a neskôr Klub slovenských turistov a lyžiarov.

V roku 2022 sa budova začala renovovať a v súčasnosti v tomto historickom priestore môžete spoznávať chuť kávy praženej priamo v našej prevádzke CONTESSA. Máte možnosť vychutnať si jedlá z ponuky Á la carte a zároveň sa môžete ubytovať v našich apartmánoch, ktoré sa nachádzajú na prvom poschodí a zažiť jedinečnú atmosféru nášho krásneho mesta Košice.

Reštaurácia, kaviareň a pražiareň kávy

Contessa je miesto, kde sa moderný dizajn stretáva s historickým odkazom, kde sa komfort stretáva s eleganciou a kde sa každý detail starostlivo premyslený, aby vytvoril jedinečnú atmosféru.

Nechajte sa aj vy uniesť do sveta, kde sa zjednotia chute, vône a história.